Dijital PazarlamaSEO

Web Sitesi Trafiğinizi Artıracak İpuçları

Web Sitesi Trafiğinizi Artıracak İpuçları

SEO, web sitesi trafiğinizi artırmanın en önemli yöntemlerinden bir tanesidir. Tüketicilerin çeşitli ihtiyaçlara sahip olması ve teknolojinin gelişmesi ile beraber web siteleri son derece önemli bir hal almaya başlamıştır. Günümüzde pek çok kişi ve firma Google gibi arama motorlarında görünür olabilmek için profesyonel SEO çalışmalarını sürdürmektedir. Siz de web sitenizin Google’da görünürlüğünü artırmak için size vereceğimiz ipuçlarını inceleyebilirsiniz.

Doğru Anahtar Kelime Seçimi

Web sitenizin Google gibi arama motorlarında görünür olabilmesi için doğru anahtar kelime seçimi yapmanız gerekmektedir. Anahtar kelime seçimlerini Google’da yapacağınız çeşitli aramalar ile gerçekleştirebilir ya da ücretli anahtar kelime analizi programlarını tercih edebilirsiniz. Firmanız ve hedef kitleniz ile ilgili olan anahtar kelimeleri tercih ederek diğer SEO çalışmalarını gerçekleştirmelisiniz.

SEO Uyumlu İçerik Üretimi

Google’da üst sıralarda yer almak sadece içerik üretimi ile mümkündür. Bunun yanı sıra ücretli Google reklamları da kullanılabilir. Ancak Google reklamları organik bir şekilde web sitenizin Google’da yer almasını sağlamaz. Web sitenize ücret karşılığında genel kullanıcılar organik görüntülenmenizi etkilememektedir.

SEO uyumlu içeriklerde anahtar kelime kullanımı çok önemlidir. Bu nedenle analizini yaptığınız anahtar kelimeler ile içerikler oluşturmanız gerekir. Bu da Google’da ki görünürlüğünüzü artırır.

Hemen Çıkma Oranını Düşürün

Hemen çıkma oranı, web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların web sitenizde kaldığı süreyi ifade eder. Hemen çıkma oranının yüksek olması kullanıcıların web sitenizde kısa süre kalması ve sitenizi hemen terk etmesi anlamına gelir. Ancak hemen çıkma oranını düşürmeniz ise kullanıcıların web sitenizde çok daha uzun süre vakit geçirdiği anlamına gelir. Hemen çıkma oranının düşük olması potansiyel ziyaretçilerinizin Google’da web sitenizi görme olasılığını yükseltmektedir. Hemen çıkma oranını belirleyen çeşitli faktörler vardır.

Kullanıcı Dostu Web Sitesi Oluşturun

Web sitenizin kullanışlı, sade ve kullanıcı dostu bir yapıda olması gerekmektedir. Aksi takdirde hem Google’da ki görünürlüğünü yükseltemezsiniz hem de hemen çıkma oranını düşüremezsiniz. Mobil uyumlu web sitesi tasarımı, sitenin hızlı yüklenmesi ve sade, kullanışlı bir tasarıma sahip olması gibi kriterler kullanıcı dostu web sitesi oluşturmanızı sağlar.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu